SILVER & METAL / Silver / Coffee pot 9859037
nr 985 9037
COFFEE POT
silver, Danmark 1800-talets början, med adelsvapen, height: 17 cm,
silver, Danmark 1800-talets början, med adelsvapen, höjd: 17 cm
5000
SEK 3000
Monday October 5 2015
at 18:07:58
5/10 18:01:27
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver